Події в Україні випалюють території, поля, споруди, домівки, міста, душі, серця та навіть життя… Проект "Випалюй!" - це перший після повномасштабного вторгнення ПРАВИЛЬНИЙ випал: випал мистецької кераміки в дров'яній печі Анаґама. Проведено виставку сучасної авторської кераміки українських майстрів, створеної та випаленої у 2022 році 11 митцями-керамістами з використанням стародавніх японських технологій випалу в традиційній дров'яній печі.
До експозиції увійшли близько 30 авторських керамічних композицій, які створювалися протягом двох місяців і наприкінці жовтня 2022 у нашій керамічній резиденції Gudenky, був проведений їх спільний 96-ти годинний випал.
Проект став для всіх учасників можливістю відновити творчу діяльність в дружньому колі колег та набути нового мистецького досвіду, адже кожний випал у печі Анаґама є неповторним та унікальним. Випалена за стародавніми японськими технологіями кераміка набуває характерних неповторних та навіть унікальних декоративних характеристик не тільки внаслідок волі кераміста, але й завдяки випадковій взаємодії атмосфери попелу, вугілля, відкритого вогню та температури всередині печі. Але ці фактори не означають, що керамісти не мають контролю над готовими виробами, адже ефекти є результатом безпосередньої взаємодії кераміста з фізичною природою самої печі, її можливостями та обмеженнями.
Виставка отримала почесний статус "Заходу з нагоди святкування 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною". Арт-куратори проекту: Тетяна Максимчук та Вячеслав Гуденок, засновники резиденції Gudenky. Активні дослідники сучасних мистецьких практик в кераміці, які вони активно впроваджують в своїй мистецькій діяльності. Керамічні традиції Японії надихають їх вже довгий час на творчий пошук нових ідей та форм. Так, в 2020 році в резиденції була побудована одна з перших, та найбільша в Україні, піч для дров'яного випалу кераміки за типом традиційної японської печі Анаґама, креслення якої Вячеслав розробляв власноруч, вивчаючи різні конструкції оригінальних печей та спираючись на власний досвід участі у випалах в Індії, поради Indrani Singh Cassime (власниці індійської Анаґами) та рекомендації відносно техніки випалу від сенсея Masakuzu Kusakabe (автора дров'яних печей бездимного випалу). Піч стала епіцентром втілення спільних мистецьких проектів, залучення колег керамістів до вивчення особливостей дров'яних випалів, дослідження широкого спектру керамічних практик та втілення нових ідей у спільній творчості. УЧАСНИКИ-КЕРАМІСТИ: - Юлія Маклюк, м. Ірпінь, Київська область.
- Віктор Кущенко, м. Київ.
- Наталя Антипова, м. Київ.
- Світлана Ісаєва, м. Київ.
- Катерина Власов, м. Полтава.
- Олександр Чистяков, м. Нікополь, Дніпропетровська область.
- Дар'я Філіппенко, м. Київ.
- Олександр Хобяков, м. Сміла, Черкаська область.
Учасники минулих випалів, роботи яких були додані кураторами до експозиції: - Ксенія Жижий, м. Львів.
- Поліна Прохорович, м. Мелітополь.
- Ieva Rute, Литва.
Автори та ініціатори проекту: Резиденція Gudenky та ГО "Культурна Асамблея".
Керівник та організатор проекту – Кирюшина Олександра, Голова ГО "Культурна Асамблея", менеджер – Цегольник Олександр.
Організація виставки та супроводжуючих заходів проекту проводилася спільно з Українсько-Японським центром КПІ ім. Ігоря Сікорського.